Vishay/BCcomponents HAZ680MBABRAKR
HAZ680MBABRAKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ680MBABRAKR
Brief Description
CAP CER 68PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ680MBABRAKR.pdf
Availability of HAZ680MBABRAKR
QUANTITY
HAZ680MBABRAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ680MBABRAKR
Internal Part NumberEIS-HAZ680MBABRAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesHAZ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ680MBABRAKR
Related LinksHAZ680M, HAZ680MBABRAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ680MBABRAKR Details Description
Related parts for HAZ680MBABRAKR
TOOL CRIMP HAND FOR DF20 SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf