Vishay/BCcomponents HAZ680MBABREKR
HAZ680MBABREKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ680MBABREKR
Brief Description
CAP CER 68PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ680MBABREKR.pdf
Availability of HAZ680MBABREKR
QUANTITY
HAZ680MBABREKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ680MBABREKR
Internal Part NumberEIS-HAZ680MBABREKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesHAZ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ680MBABREKR
Related LinksHAZ680M, HAZ680MBABREKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ680MBABREKR Details Description
Related parts for HAZ680MBABREKR
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
TAPE VINYL 2" X 36YD RED datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 2A AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 49.9M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.100 30 POS datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf