Sullins Connector Solutions HBC12DREF-S734
HBC12DREF-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HBC12DREF-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET
Datasheet Download
HBC12DREF-S734.pdf
Availability of HBC12DREF-S734
QUANTITY
HBC12DREF-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HBC12DREF-S734
Internal Part NumberEIS-HBC12DREF-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions24
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBC12DREF-S734
Related LinksHBC12DR, HBC12DREF-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBC12DREF-S734 Details Description
Related parts for HBC12DREF-S734
FIXED IND 22UH 500MA 160 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 16-SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM OVP 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
PATCHCORD .025" SQ SCKT RED 12" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 68POS SMD datasheet.pdf
FUSE HEV LC 450VDC 10A CARTRIDGE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V SMD datasheet.pdf