Vishay/BCcomponents HBE102MBBSQSKR
HBE102MBBSQSKR picture photo
Mfg. Part Number
HBE102MBBSQSKR
Brief Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBE102MBBSQSKR.pdf
Availability of HBE102MBBSQSKR
QUANTITY
HBE102MBBSQSKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBE102MBBSQSKR
Internal Part NumberEIS-HBE102MBBSQSKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesHBE
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBE102MBBSQSKR
Related LinksHBE102M, HBE102MBBSQSKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBE102MBBSQSKR Details Description
Related parts for HBE102MBBSQSKR
IC MEM 13.56MHZ 4096BIT EEPROM datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY POL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LED MEGA ZENIGATA datasheet.pdf
MICRO 9C S /11 10CR 18" JACKS datasheet.pdf
IC SEEPROM 4KB 512X8 8TSSOP datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
SMA MALE SHORT 18GHZ datasheet.pdf