Vishay/BCcomponents HBE681MBBSQSKR
HBE681MBBSQSKR picture photo
Mfg. Part Number
HBE681MBBSQSKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBE681MBBSQSKR.pdf
Availability of HBE681MBBSQSKR
QUANTITY
HBE681MBBSQSKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBE681MBBSQSKR
Internal Part NumberEIS-HBE681MBBSQSKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHBE
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBE681MBBSQSKR
Related LinksHBE681M, HBE681MBBSQSKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBE681MBBSQSKR Details Description
Related parts for HBE681MBBSQSKR
CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 9BIT 24SOIC datasheet.pdf
IC WB DGTL TX PROCESSOR 352BGA datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH KEY 2POS SPST-NO/NC 10A datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf