Sullins Connector Solutions HBM12DSEN
HBM12DSEN picture photo
Mfg. Part Number
HBM12DSEN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
HBM12DSEN.pdf
Availability of HBM12DSEN
QUANTITY
HBM12DSEN Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM12DSEN
Internal Part NumberEIS-HBM12DSEN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM12DSEN
Related LinksHBM1, HBM12DSEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM12DSEN Details Description
Related parts for HBM12DSEN
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
FILTER OUTPUT MOTOR DRIVE 50A datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 590MA 350 MOHM datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GL/W SN/PB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DPAK datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 12MM datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 755MA 100 MOHM datasheet.pdf