Sullins Connector Solutions HBM24DRXN
HBM24DRXN picture photo
Mfg. Part Number
HBM24DRXN
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HBM24DRXN.pdf
Availability of HBM24DRXN
QUANTITY
HBM24DRXN Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM24DRXN
Internal Part NumberEIS-HBM24DRXN
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM24DRXN
Related LinksHBM2, HBM24DRXN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM24DRXN Details Description
Related parts for HBM24DRXN
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
RETAINER 20MM COIN CELL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 8POS datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AOC QSFP-QSFP FDR 4CH OM2+ 23M datasheet.pdf
CAP POLY 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf