Vishay/BCcomponents HBZ331MBBCRAKR
HBZ331MBBCRAKR picture photo
Mfg. Part Number
HBZ331MBBCRAKR
Brief Description
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBZ331MBBCRAKR.pdf
Availability of HBZ331MBBCRAKR
QUANTITY
HBZ331MBBCRAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBZ331MBBCRAKR
Internal Part NumberEIS-HBZ331MBBCRAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesHBZ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBZ331MBBCRAKR
Related LinksHBZ331M, HBZ331MBBCRAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBZ331MBBCRAKR Details Description
Related parts for HBZ331MBBCRAKR
TIE WIRE 15" BLACK 50LB datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1A 200 MOHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 6A 24VIN 1.8VOUT SGL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf