Vishay/BCcomponents HBZ680KBBCF0KR
HBZ680KBBCF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HBZ680KBBCF0KR
Brief Description
CAP CER 68PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBZ680KBBCF0KR.pdf
Availability of HBZ680KBBCF0KR
QUANTITY
HBZ680KBBCF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBZ680KBBCF0KR
Internal Part NumberEIS-HBZ680KBBCF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesHBZ
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBZ680KBBCF0KR
Related LinksHBZ680K, HBZ680KBBCF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBZ680KBBCF0KR Details Description
Related parts for HBZ680KBBCF0KR
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 48-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
TUBE FITTING SMC#KQH07-34 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD NO/NC 16-SOIC datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
MICRO 15C P 3" YEL JACKS NI datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
IC OPAMP 500MHZ DUAL FET 10DFN datasheet.pdf