Sullins Connector Solutions HCC13DRTH-S734
HCC13DRTH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HCC13DRTH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
HCC13DRTH-S734.pdf
Availability of HCC13DRTH-S734
QUANTITY
HCC13DRTH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HCC13DRTH-S734
Internal Part NumberEIS-HCC13DRTH-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row13
Number of Positions26
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HCC13DRTH-S734
Related LinksHCC13DR, HCC13DRTH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HCC13DRTH-S734 Details Description
Related parts for HCC13DRTH-S734
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK 35MM DIN MOUNT TS35 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf