Sullins Connector Solutions HCC15DREI-S734
HCC15DREI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HCC15DREI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
HCC15DREI-S734.pdf
Availability of HCC15DREI-S734
QUANTITY
HCC15DREI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HCC15DREI-S734
Internal Part NumberEIS-HCC15DREI-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HCC15DREI-S734
Related LinksHCC15DR, HCC15DREI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HCC15DREI-S734 Details Description
Related parts for HCC15DREI-S734
MOSFET N-CH 200V 56A TO-247 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1PH 15A 600V 4SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf