Sullins Connector Solutions HCM22DRAN
HCM22DRAN picture photo
Mfg. Part Number
HCM22DRAN
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
HCM22DRAN.pdf
Availability of HCM22DRAN
QUANTITY
HCM22DRAN Order Process
Ship out your order
Specifications of HCM22DRAN
Internal Part NumberEIS-HCM22DRAN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HCM22DRAN
Related LinksHCM2, HCM22DRAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HCM22DRAN Details Description
Related parts for HCM22DRAN
SLEEVE EXPAND WHITE 0.13"(3.2MM) datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERT 48V 10.2A datasheet.pdf
PROTECTIVE CAP datasheet.pdf
CONN STR PLUG SET SCRW PIN BLK datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf