Crydom HD4875KT-10
HD4875KT-10 picture photo
Mfg. Part Number
HD4875KT-10
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR 530VAC/75A DC
Datasheet Download
HD4875KT-10.pdf
Availability of HD4875KT-10
QUANTITY
HD4875KT-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HD4875KT-10
Internal Part NumberEIS-HD4875KT-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilySolid State Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HD4875KT-10
Related LinksHD487, HD4875KT-10 Datasheet, Crydom Distributor
HD4875KT-10 Details Description
Related parts for HD4875KT-10
CONN RECEPT 51POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
HUB USB 1.1 4-PORT BUS-POWER datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC NCO 52MHZ 160-MQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SOT23-3 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
1500UF 100V 25,4X30 datasheet.pdf