3M HDC-H128-41S1-TG30
HDC-H128-41S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-H128-41S1-TG30
Brief Description
CONN HEADER 128POS 4ROW VERT
Datasheet Download
HDC-H128-41S1-TG30.pdf
Availability of HDC-H128-41S1-TG30
QUANTITY
HDC-H128-41S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-H128-41S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-H128-41S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Number of Positions128
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-H128-41S1-TG30
Related LinksHDC-H128-, HDC-H128-41S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-H128-41S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-H128-41S1-TG30
MODULE POWER ENTRY FUSE 4A PNL datasheet.pdf
TVS DIODE 495VWM 760VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf