3M HDC-S100-41S1-TG30
HDC-S100-41S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S100-41S1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 100POS R/A 4ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-S100-41S1-TG30.pdf
Availability of HDC-S100-41S1-TG30
QUANTITY
HDC-S100-41S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S100-41S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-S100-41S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S100-41S1-TG30
Related LinksHDC-S100-, HDC-S100-41S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-S100-41S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-S100-41S1-TG30
IDC CABLE - MSR50K/MC50G/MCF50K datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 8POS 3.96MM CR datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 25V 50 OHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 213 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HT-6156 AUTO EXTRACTOR datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf