3M HDC-S165-31S1-TG30
HDC-S165-31S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S165-31S1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 165POS R/A 3ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-S165-31S1-TG30.pdf
Availability of HDC-S165-31S1-TG30
QUANTITY
HDC-S165-31S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S165-31S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-S165-31S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package315
Number of Positions165
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S165-31S1-TG30
Related LinksHDC-S165-, HDC-S165-31S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-S165-31S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-S165-31S1-TG30
XFRMR TOROIDAL 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 132POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 200MA 820 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" RBW FLOAT NI datasheet.pdf