3M HDC-S240-31S2-TG30
HDC-S240-31S2-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S240-31S2-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 240POS R/A 3ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-S240-31S2-TG30.pdf
Availability of HDC-S240-31S2-TG30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HDC-S240-31S2-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S240-31S2-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-S240-31S2-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package210
Number of Positions240
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S240-31S2-TG30
Related LinksHDC-S240-, HDC-S240-31S2-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-S240-31S2-TG30 Details Description
Related parts for HDC-S240-31S2-TG30
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
WEBENCH BUILD IT BOARD LM5574 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 40-QFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
DCR ADPTR,5 CNDTC,BLUE CKT,STD datasheet.pdf
IC SRAM 16MB 10NS 48BGA datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 400 V datasheet.pdf