KEMET Z0603C102FSMST
Z0603C102FSMST picture photo
Mfg. Part Number
Z0603C102FSMST
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERR BEAD 1 KOHM 300MA 0603 SMD
Datasheet Download
Z0603C102FSMST.pdf
Availability of Z0603C102FSMST
QUANTITY
Z0603C102FSMST Order Process
Ship out your order
Specifications of Z0603C102FSMST
Internal Part NumberEIS-Z0603C102FSMST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesZ-SMS
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z0603C102FSMST
Related LinksZ0603C1, Z0603C102FSMST Datasheet, KEMET Distributor
Z0603C102FSMST Details Description
Related parts for Z0603C102FSMST
CONN RECEPT PIN .015-.022" .200" datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 110V 24.8A SOT186A datasheet.pdf
IC XLATOR TRPL ECL-LVPECL 20SOIC datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO-220-3 datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT YELLOW LC 0.56" CA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 40POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf