3M HDC-S320-41S1-TG30
HDC-S320-41S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S320-41S1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 320POS R/A 4ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-S320-41S1-TG30.pdf
Availability of HDC-S320-41S1-TG30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HDC-S320-41S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S320-41S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-S320-41S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Number of Positions320
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S320-41S1-TG30
Related LinksHDC-S320-, HDC-S320-41S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-S320-41S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-S320-41S1-TG30
IC FLASH 4MBIT 100NS 32DIP datasheet.pdf
DAHT BNC datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAM4E XPLAINED PRO EVAL KIT datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf