Vishay/Dale TNPW08051K80BEEN
TNPW08051K80BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K80BEEN
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K80BEEN.pdf
Availability of TNPW08051K80BEEN
QUANTITY
TNPW08051K80BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K80BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K80BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K80BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K80BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K80BEEN Details Description
Related parts for TNPW08051K80BEEN
DIODE GEN PURP 400V 60A DO203AB datasheet.pdf
POTTING COMPOUND BLACK 200ML datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
IC OSC SILICON 8MHZ SC70-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
SGE-245-4-3050L 03050M SFTY EDGE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 800MA 280 MOHM datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
2POS,PIN DIA 8.0,PIN HSG,ASSY, datasheet.pdf