Laird Technologies IAS HDDC24-24P-NM
HDDC24-24P-NM picture photo
Mfg. Part Number
HDDC24-24P-NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT GRID DIE 24DBI 2.4G 30"NMALE
Datasheet Download
HDDC24-24P-NM.pdf
Availability of HDDC24-24P-NM
QUANTITY
HDDC24-24P-NM Order Process
Ship out your order
Specifications of HDDC24-24P-NM
Internal Part NumberEIS-HDDC24-24P-NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHD
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range-
Antenna TypeParabolic Grid
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain24dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)24.000" (609.60mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDDC24-24P-NM
Related LinksHDDC24, HDDC24-24P-NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
HDDC24-24P-NM Details Description
Related parts for HDDC24-24P-NM
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
OSC XO 20.48MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC OS 200W datasheet.pdf
RES 352 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 100MM 12-24VDC NPN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 450MA 720 MOHM datasheet.pdf