Laird Technologies IAS HDDC24-24P-NM
HDDC24-24P-NM picture photo
Mfg. Part Number
HDDC24-24P-NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT GRID DIE 24DBI 2.4G 30"NMALE
Datasheet Download
HDDC24-24P-NM.pdf
Availability of HDDC24-24P-NM
QUANTITY
HDDC24-24P-NM Order Process
Ship out your order
Specifications of HDDC24-24P-NM
Internal Part NumberEIS-HDDC24-24P-NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHD
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range-
Antenna TypeParabolic Grid
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain24dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)24.000" (609.60mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDDC24-24P-NM
Related LinksHDDC24, HDDC24-24P-NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
HDDC24-24P-NM Details Description
Related parts for HDDC24-24P-NM
IC REG MULT CONFG INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER DGTL 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 53.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
115/60 450RPM PAL 9 datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MODU1 BUCHSE TYP A datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf