Vishay/BCcomponents HDE681MBDEF0KR
HDE681MBDEF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HDE681MBDEF0KR
Brief Description
CAP CER 680PF 4KV RADIAL
Datasheet Download
HDE681MBDEF0KR.pdf
Availability of HDE681MBDEF0KR
QUANTITY
HDE681MBDEF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDE681MBDEF0KR
Internal Part NumberEIS-HDE681MBDEF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDE681MBDEF0KR
Related LinksHDE681M, HDE681MBDEF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HDE681MBDEF0KR Details Description
Related parts for HDE681MBDEF0KR
IC OPAMP GP 1.3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
QUADRUSMIN IMAGER, HIGH DENS datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 45MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf