Laird Technologies IAS HDGD24-24P-RSMA
HDGD24-24P-RSMA picture photo
Mfg. Part Number
HDGD24-24P-RSMA
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT GRID 24DBI 2.4G 30" RP SMA
Datasheet Download
HDGD24-24P-RSMA.pdf
Availability of HDGD24-24P-RSMA
QUANTITY
HDGD24-24P-RSMA Order Process
Ship out your order
Specifications of HDGD24-24P-RSMA
Internal Part NumberEIS-HDGD24-24P-RSMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHD
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.485GHz
Antenna TypeParabolic Grid
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain24dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)36.000" (914.40mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDGD24-24P-RSMA
Related LinksHDGD24-, HDGD24-24P-RSMA Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
HDGD24-24P-RSMA Details Description
Related parts for HDGD24-24P-RSMA
SAW FILTER GPS 1575 MHZ 50/50 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MAGN MOUNT 3/4 A195 TNCM datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 10A datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/2W 0805 datasheet.pdf