Stackpole Electronics Inc. HDM14JT33R0
HDM14JT33R0 picture photo
Mfg. Part Number
HDM14JT33R0
Brief Description
RES 33 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HDM14JT33R0.pdf
Availability of HDM14JT33R0
QUANTITY
HDM14JT33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDM14JT33R0
Internal Part NumberEIS-HDM14JT33R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDM14JT33R0
Related LinksHDM14, HDM14JT33R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
HDM14JT33R0 Details Description
Related parts for HDM14JT33R0
CONN RECEPT 30POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
IC SUPER SYNC SEPARATOR 24-QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS GOLD NATURL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 2" X 5YD datasheet.pdf
CABLE XW2Z 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W SMBJ datasheet.pdf