Samtec, Inc. HDMIP-29-01-S-EM
HDMIP-29-01-S-EM picture photo
Mfg. Part Number
HDMIP-29-01-S-EM
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
CONN PLUG HDMI 29 POS EDGEMOUNT
Datasheet Download
HDMIP-29-01-S-EM.pdf
Availability of HDMIP-29-01-S-EM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HDMIP-29-01-S-EM Order Process
Ship out your order
Specifications of HDMIP-29-01-S-EM
Internal Part NumberEIS-HDMIP-29-01-S-EM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Contacts-
Gender-
Specifications-
Mounting Type-
Features-
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDMIP-29-01-S-EM
Related LinksHDMIP-29, HDMIP-29-01-S-EM Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
HDMIP-29-01-S-EM Details Description
Related parts for HDMIP-29-01-S-EM
MODULE SDRAM 256MB 168DIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M GRAY 25' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 300MA 260 MOHM datasheet.pdf