3M HDT-1100-48
HDT-1100-48 picture photo
Mfg. Part Number
HDT-1100-48
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSRHINK TUBING BLACK
Datasheet Download
HDT-1100-48.pdf
Availability of HDT-1100-48
QUANTITY
HDT-1100-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDT-1100-48
Internal Part NumberEIS-HDT-1100-48
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetHDT Series MSDS
Standard Package20
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDT-1100-48
Related LinksHDT-1, HDT-1100-48 Datasheet, 3M Distributor
HDT-1100-48 Details Description
Related parts for HDT-1100-48
CONN HEADER 3POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 453MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC ACCELER 50G DUAL-AXIS 8CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LAMP T-2 TELEPHONE SLIDE 48V datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
COMBO 21W1 M PCB STR 75OHM TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 44POS SMD datasheet.pdf
28 V, 200 W Pulsed DC/DC Converter with Integral EMI Filter IC datasheet.pdf