TE Connectivity Raychem Cable Protection HEX-S-AC-15
HEX-S-AC-15 picture photo
Mfg. Part Number
HEX-S-AC-15
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
HEXASHIELD ADAPTOR
Datasheet Download
HEX-S-AC-15.pdf
Availability of HEX-S-AC-15
QUANTITY
HEX-S-AC-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of HEX-S-AC-15
Internal Part NumberEIS-HEX-S-AC-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HEX-S-AC-15
Related LinksHEX-S, HEX-S-AC-15 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
HEX-S-AC-15 Details Description
Related parts for HEX-S-AC-15
RES 97.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEADER 72POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
FUSE 80A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
RES 14.1 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf