API Delevan HF1008-221J
HF1008-221J picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-221J
Brief Description
FIXED IND 220NH 360MA 1.15 OHM
Datasheet Download
HF1008-221J.pdf
Availability of HF1008-221J
QUANTITY
HF1008-221J Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-221J
Internal Part NumberEIS-HF1008-221J
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.15 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant600MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-221J
Related LinksHF100, HF1008-221J Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-221J Details Description
Related parts for HF1008-221J
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 25V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
VARISTOR 16.2V 400A 1210 datasheet.pdf
DC/DC CONV 3.3V +/-12V 30W UFRM datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf