API Delevan HF1008-271F
HF1008-271F picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-271F
Brief Description
FIXED IND 270NH 345MA 1.25 OHM
Datasheet Download
HF1008-271F.pdf
Availability of HF1008-271F
QUANTITY
HF1008-271F Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-271F
Internal Part NumberEIS-HF1008-271F
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±1%
Current Rating345mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.25 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant550MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-271F
Related LinksHF100, HF1008-271F Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-271F Details Description
Related parts for HF1008-271F
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 3.3VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 4V X7S 0603 datasheet.pdf
PCIEXPRESRAASSY5.8MMT/H3.1MM datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 44POS datasheet.pdf
BOX S STEEL 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
SCR 800V 1180A E-PUK datasheet.pdf
IC MMIC IQ MIXER 24SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf