API Delevan HF1008R-222G
HF1008R-222G picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-222G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65 OHM
Datasheet Download
HF1008R-222G.pdf
Availability of HF1008R-222G
QUANTITY
HF1008R-222G Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-222G
Internal Part NumberEIS-HF1008R-222G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±2%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.65 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-222G
Related LinksHF1008, HF1008R-222G Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-222G Details Description
Related parts for HF1008R-222G
IC DRVR ECL QUAD 2.5V/3.3V 24QFN datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL 5.5V SSOP-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SOT-553 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO202AA datasheet.pdf
FERRULE,PLATED datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf