API Delevan HF1008R-332J
HF1008R-332J picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-332J
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 280MA 1.9 OHM
Datasheet Download
HF1008R-332J.pdf
Availability of HF1008R-332J
QUANTITY
HF1008R-332J Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-332J
Internal Part NumberEIS-HF1008R-332J
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-332J
Related LinksHF1008, HF1008R-332J Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-332J Details Description
Related parts for HF1008R-332J
MT-RJ ASSY HAND TOOL W/DIE SET datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 200W 120V datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 33.33333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 10VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL PCB datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf