API Delevan HF1008R-390M
HF1008R-390M picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-390M
Brief Description
FIXED IND 39NH 870MA 160 MOHM
Datasheet Download
HF1008R-390M.pdf
Availability of HF1008R-390M
QUANTITY
HF1008R-390M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-390M
Internal Part NumberEIS-HF1008R-390M
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance39nH
Tolerance±20%
Current Rating870mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-390M
Related LinksHF1008, HF1008R-390M Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-390M Details Description
Related parts for HF1008R-390M
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 6 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
RES 4K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
MOTOR, AC SERVO, NEMA23, 400W datasheet.pdf