API Delevan HF1008R-392K
HF1008R-392K picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-392K
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 275MA 1.95 OHM
Datasheet Download
HF1008R-392K.pdf
Availability of HF1008R-392K
QUANTITY
HF1008R-392K Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-392K
Internal Part NumberEIS-HF1008R-392K
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating275mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.95 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-392K
Related LinksHF1008, HF1008R-392K Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-392K Details Description
Related parts for HF1008R-392K
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC INTERFACE 100MHZ HDMI 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ TO99-8 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 950V 17.5A TO-247 datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT PLUG datasheet.pdf
0.1 GHz to 2.5 GHz 70 dB Logarithmic Detector/Controller IC datasheet.pdf