TDK Corporation HF2022R-102Y2R0-01
HF2022R-102Y2R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2022R-102Y2R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 2A VERTICAL
Datasheet Download
HF2022R-102Y2R0-01.pdf
Availability of HF2022R-102Y2R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HF2022R-102Y2R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2022R-102Y2R0-01
Internal Part NumberEIS-HF2022R-102Y2R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current2A
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.886" (22.50mm)