TDK Corporation HF2022R-103Y0R7-01
HF2022R-103Y0R7-01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2022R-103Y0R7-01
Brief Description
FILTER LINE 10MH 0.7A VERTICAL
Datasheet Download
HF2022R-103Y0R7-01.pdf
Availability of HF2022R-103Y0R7-01
QUANTITY
HF2022R-103Y0R7-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2022R-103Y0R7-01
Internal Part NumberEIS-HF2022R-103Y0R7-01
Number of Lines2
Inductance10mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.886" (22.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2022R-103Y0R7-01
Related LinksHF2022R-1, HF2022R-103Y0R7-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2022R-103Y0R7-01 Details Description
Related parts for HF2022R-103Y0R7-01
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 500MHZ 32TQFP datasheet.pdf
PGS SHEET 90X115MM W/TAPE datasheet.pdf
CONTACT TYPE 1MM SENSOR HEAD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7652 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
200 AMP CLASS R FUSEHOLDER 250V datasheet.pdf
2.2UF 300V 7.14X23.8 AXI datasheet.pdf
220UF 6,3V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf