TDK Corporation HF2024-601Y3R0-T01
HF2024-601Y3R0-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2024-601Y3R0-T01
Brief Description
FILTER LINE 0.6mH 3A VERTICAL
Datasheet Download
HF2024-601Y3R0-T01.pdf
Availability of HF2024-601Y3R0-T01
QUANTITY
HF2024-601Y3R0-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2024-601Y3R0-T01
Internal Part NumberEIS-HF2024-601Y3R0-T01
Number of Lines2
Inductance600µH
Current3A
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.886" L x 0.709" W (22.50mm x 18.00mm)
Height (Max)0.945" (24.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2024-601Y3R0-T01
Related LinksHF2024-60, HF2024-601Y3R0-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2024-601Y3R0-T01 Details Description
Related parts for HF2024-601Y3R0-T01
RES SMD 2.05 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE TO92 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 16DFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 68POS DUAL PCB datasheet.pdf
FLASHER 758 THERM CARD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf