TDK Corporation HF2422-103Y1R2-T01
HF2422-103Y1R2-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2422-103Y1R2-T01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 10MH 1.2A VERTICAL
Datasheet Download
HF2422-103Y1R2-T01.pdf
Availability of HF2422-103Y1R2-T01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HF2422-103Y1R2-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2422-103Y1R2-T01
Internal Part NumberEIS-HF2422-103Y1R2-T01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance10mH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.024" L x 1.024" W (26.00mm x 26.00mm)
Height (Max)0.866" (22.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2422-103Y1R2-T01
Related LinksHF2422-10, HF2422-103Y1R2-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2422-103Y1R2-T01 Details Description
Related parts for HF2422-103Y1R2-T01
FUSE FAST 125V 1.5A ALARM IND datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4BGA datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER SIM CARD 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
10P MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf