TDK Corporation HF2422-453Y0R5-T01
HF2422-453Y0R5-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2422-453Y0R5-T01
Brief Description
FILTER LINE 45MH 0.5A VERTICAL
Datasheet Download
HF2422-453Y0R5-T01.pdf
Availability of HF2422-453Y0R5-T01
QUANTITY
HF2422-453Y0R5-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2422-453Y0R5-T01
Internal Part NumberEIS-HF2422-453Y0R5-T01
Number of Lines2
Inductance45mH
Current500mA
DC Resistance (DCR)1.65 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.024" L x 1.024" W (26.00mm x 26.00mm)
Height (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2422-453Y0R5-T01
Related LinksHF2422-45, HF2422-453Y0R5-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2422-453Y0R5-T01 Details Description
Related parts for HF2422-453Y0R5-T01
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 400MHZ 256-BGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf