TDK Corporation HF2836-123Y1R8-T01
HF2836-123Y1R8-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2836-123Y1R8-T01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 12MH 1.8A VERTICAL
Datasheet Download
HF2836-123Y1R8-T01.pdf
Availability of HF2836-123Y1R8-T01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HF2836-123Y1R8-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2836-123Y1R8-T01
Internal Part NumberEIS-HF2836-123Y1R8-T01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance12mH
Current1.8A
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.201" L x 0.866" W (30.50mm x 22.00mm)
Height (Max)1.417" (36.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2836-123Y1R8-T01
Related LinksHF2836-12, HF2836-123Y1R8-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2836-123Y1R8-T01 Details Description
Related parts for HF2836-123Y1R8-T01
CONN RECEPT PIN .045-.065" .210" datasheet.pdf
BOX OPEN BIN PLASTEK 12X6X4 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V 1111 datasheet.pdf
IC CHRGR LI-ION HV SGL 8-TDFN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CABLE TIE LOCK UV BLK 15.75" datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 36POS GOLD datasheet.pdf