TDK Corporation HF50ACC201209-TD25
HF50ACC201209-TD25 picture photo
Mfg. Part Number
HF50ACC201209-TD25
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
HF50ACC201209-TD25.pdf
Availability of HF50ACC201209-TD25
QUANTITY
HF50ACC201209-TD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF50ACC201209-TD25
Internal Part NumberEIS-HF50ACC201209-TD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHF-ACC
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency11 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF50ACC201209-TD25
Related LinksHF50ACC20, HF50ACC201209-TD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF50ACC201209-TD25 Details Description
Related parts for HF50ACC201209-TD25
IC ADC 14BIT 3MSPS SAMPLE 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR R/A datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MKP 0.82UF 5% 1600VDC DRAWING T1 datasheet.pdf