3M HF625/30-30M
HF625/30-30M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/30-30M
Brief Description
CBL RIBN 30COND 0.039 GRAY 30M
Datasheet Download
HF625/30-30M.pdf
Availability of HF625/30-30M
QUANTITY
HF625/30-30M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/30-30M
Internal Part NumberEIS-HF625/30-30M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors30
Pitch0.039" (1.00mm)
Length98.4' (30.0m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.181" (30.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/30-30M
Related LinksHF625/, HF625/30-30M Datasheet, 3M Distributor
HF625/30-30M Details Description
Related parts for HF625/30-30M
BACKSHELL DB15 DIE CAST ZINC datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.35A SYNC 5USMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 2POS EHM SERIES BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
D4N-1F2H datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
MICRO 15C P 10" RBW JACKP NI datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf