3M HF625/32-100M
HF625/32-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/32-100M
Manufacturer
Product Category
Flat Ribbon Cables
Brief Description
CBL RIBN 32COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/32-100M.pdf
Availability of HF625/32-100M
QUANTITY
HF625/32-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/32-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/32-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHF Cables
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyFlat Ribbon Cables
SeriesHF625
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors32
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.260" (32.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
RatingsUL Style 21682
FeaturesZippable
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance-
First Conductor MarkRed
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/32-100M
Related LinksHF625/, HF625/32-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/32-100M Details Description
Related parts for HF625/32-100M
TERM BLOCK HDR 14POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .067".147"L datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 95MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
IC TXRX RS485 HALF DUPLEX 8NSOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
A4 MH 4KW 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AA datasheet.pdf
10UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf