3M HF625/44-30M
HF625/44-30M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/44-30M
Brief Description
CBL RIBN 44COND 0.039 GRAY 30M
Datasheet Download
HF625/44-30M.pdf
Availability of HF625/44-30M
QUANTITY
HF625/44-30M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/44-30M
Internal Part NumberEIS-HF625/44-30M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors44
Pitch0.039" (1.00mm)
Length98.4' (30.0m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.732" (43.99mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/44-30M
Related LinksHF625/, HF625/44-30M Datasheet, 3M Distributor
HF625/44-30M Details Description
Related parts for HF625/44-30M
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA DP 8FLTPK datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES MO 1/2W 4.7 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf