3M HF625/46SF-100M
HF625/46SF-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/46SF-100M
Brief Description
CBL RIBN 46COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/46SF-100M.pdf
Availability of HF625/46SF-100M
QUANTITY
HF625/46SF-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/46SF-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/46SF-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors46
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.811" (46.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/46SF-100M
Related LinksHF625/4, HF625/46SF-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/46SF-100M Details Description
Related parts for HF625/46SF-100M
IDC CABLE - MSD10K/MC10G/MPK10K datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC CPLD 1024MC 7.5NS 484FPBGA datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf