3M HF625/50SF-100M
HF625/50SF-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/50SF-100M
Brief Description
CBL RIBN 50COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/50SF-100M.pdf
Availability of HF625/50SF-100M
QUANTITY
HF625/50SF-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/50SF-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/50SF-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors50
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.969" (50.01mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/50SF-100M
Related LinksHF625/5, HF625/50SF-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/50SF-100M Details Description
Related parts for HF625/50SF-100M
CABLE D-SUB - HFP25H/AE25M/X datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 6"W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IGBT 1200V 341A 1042W DIAP datasheet.pdf