TDK Corporation HF70ACC453215-T
HF70ACC453215-T picture photo
Mfg. Part Number
HF70ACC453215-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 1.5A 1812
Datasheet Download
HF70ACC453215-T.pdf
Availability of HF70ACC453215-T
QUANTITY
HF70ACC453215-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HF70ACC453215-T
Internal Part NumberEIS-HF70ACC453215-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACC
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1812 (4532 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.069" (1.75mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF70ACC453215-T
Related LinksHF70ACC, HF70ACC453215-T Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF70ACC453215-T Details Description
Related parts for HF70ACC453215-T
SCR NON-SENS 200V 10A TO-252AA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 3A 5V datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.3A 170 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG BLUE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 200MA 550 MOHM datasheet.pdf