Avago Technologies US, Inc. HFBR-RUD100Z
HFBR-RUD100Z picture photo
Mfg. Part Number
HFBR-RUD100Z
Manufacturer
Product Category
Fiber Optic Cables
Brief Description
FIBER OPTIC CBL DUPLEX 1=100M
Datasheet Download
HFBR-RUD100Z.pdf
Availability of HFBR-RUD100Z
QUANTITY
HFBR-RUD100Z Order Process
Ship out your order
Specifications of HFBR-RUD100Z
Internal Part NumberEIS-HFBR-RUD100Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFiber Optic Cables
SeriesHFBR
1st Connector-
2nd Connector-
Cable Diameter0.09" (2.2mm)
Cable TypeTwin Zip
FeaturesZipcord
Fiber Type-
Length - Overall328.1' (100m)
TypePOF
Ratings-
Bend Radius35mm
Color - CableBlack
Color - ConnectorsBlack
Insertion Loss-
Jacket (Insulation) MaterialPolyethylene (PE)
Return Loss-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFBR-RUD100Z
Related LinksHFBR-R, HFBR-RUD100Z Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
HFBR-RUD100Z Details Description
Related parts for HFBR-RUD100Z
IC FLASH 1MBIT 55NS 32DIP datasheet.pdf
RES 220 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 171 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 140MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 25V 0.145A SOT-26 datasheet.pdf