Susumu HFT1220-30R0-J
HFT1220-30R0-J picture photo
Mfg. Part Number
HFT1220-30R0-J
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 30 OHM 2125
Datasheet Download
HFT1220-30R0-J.pdf
Availability of HFT1220-30R0-J
QUANTITY
HFT1220-30R0-J Order Process
Ship out your order
Specifications of HFT1220-30R0-J
Internal Part NumberEIS-HFT1220-30R0-J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHFT Series High Frequency Thermistor
Featured ProductHFT Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C30
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B0/50-
B25/502150K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2125 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFT1220-30R0-J
Related LinksHFT1220, HFT1220-30R0-J Datasheet, Susumu Distributor
HFT1220-30R0-J Details Description
Related parts for HFT1220-30R0-J
RES 510 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1W 130 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/LATCH 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
M8 UNSH,SS,4MM,PNP,NC,5M CABLE datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf