TE Connectivity Raychem Cable Protection HFT5000-25/12-0-SP
HFT5000-25/12-0-SP picture photo
Mfg. Part Number
HFT5000-25/12-0-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Fabric
Brief Description
HEAT SHRINK FABRIC 1=400M
Datasheet Download
HFT5000-25/12-0-SP.pdf
Availability of HFT5000-25/12-0-SP
QUANTITY
HFT5000-25/12-0-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of HFT5000-25/12-0-SP
Internal Part NumberEIS-HFT5000-25/12-0-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Fabric
SeriesHFT5000
Shrinkage Ratio2 to 1
Length1312.34' (400m)
Diameter - Inner, Recovered0.47" (12.0mm)
Diameter - Inner, Supplied0.98" (25.0mm)
Wall Thickness - Nonrecovered-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFT5000-25/12-0-SP
HFT5000-25/12-0-SP Details Description
Related parts for HFT5000-25/12-0-SP
MEMORY CARD FLASH 512MB datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.4A 178 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf